
ПОРЯДОК ДІЙ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
ПРИ ОГОЛОШЕННІ СИГНАЛУ
«ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!»
І. Дії учасників освітнього процесу та працівників ліцею при оголошенні сигналу «Повітряна тривога!»
перед початком освітнього процесу
При оголошенні сигналу «Повітряна тривога!» перед початком освітнього процесу:
1.1. Працівники ліцею, учні, які під час оголошення сигналу «Повітряна тривога!», перебувають вдома або в дорозі до закладу освіти, мають терміново прослідувати до найближчого укриття. До закладу освіти можна потрапити не пізніше, ніж через 5 хвилин після оголошення тривоги.
1.2. У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога!» під час приходу учнів до закладу освіти, вони, разом із працівниками закладу та батьками або іншими супроводжуючими особами, терміново переходять в укриття закладу освіти.
Батьки або супроводжуючі особи мають скористатись іншим найближчим укриттям, якщо в
укритті ліцею відсутнівільні місця.
1.3. Після оголошення повітряної тривоги, у зв’язку з переміщенням усіх учасників освітнього
процесу в укриття, вхід/вихід до/із ліцею неможливий до оголошення сигналу «Відбій
повітряної тривоги!».
1.4. Під час оголошення сигналу повітряної тривоги перед початком уроків, до 07:30, освітній
процес цього дня автоматично переходить в дистанційний формат.
1.5. Заклад після відбою тривоги, розпочинає освітній процес (у цей день) онлайн не пізніше ніж
через годину після відбою повітряної тривоги.
ІІ. Дії учасників освітнього процесу та працівників ліцею при оголошенні сигналу «Повітряна тривога!» під час перерви
2.1. У випадку, коли сигнал «Повітряна тривога!» пролунав під час перерви, учні мають негайно повернутись до класу, в якому має бути урок і чекати там учителя.
2.2. Класні керівники негайно мають пройти в класи, взяти спеціально відведений зошит зі списком класу, відмітити відсутніх і далі діяти за розділом 3 цього Порядку.
ІІІ. Дії учасників освітнього процесу та працівників ліцею при оголошенні с игналу «Повітряна тривога!» під час освітнього процесу
При оголошенні сигналу «Повітряна тривога!» під час освітнього процесу черговий адміністратор допомагає в організації та регулюванні швидкого руху учнів від класів до укриття:
3.1. Якщо тривога починається під час уроку, чергова подає 3 довгі дзвінки. Учитель, який проводить урок, миттєво припиняє навчальне заняття та сповіщає учнів про необхідність прямувати до укриття.
3.2. Учні вдягаються та беруть свої особисті речі.
3.3. Учитель організовує пересування учнів двома колонами в приміщенні класу для швидкого виходу з кабінету, бере з собою спеціально відведений зошит зі списком учнів цього класу, свої особисті речі, вимикає світло, очолює групу учнів і визначеним маршрутом рухається разом з ними в укриття.
Якщо під час уроку в класі є два педагоги, то один має очолювати колону учнів, а другий іти останнім. Для супроводу початкових класів можуть бути залучені помічники з числа працівників ліцею.
3.4. Учні, які перебувають в навчальних кабінетах, слідують за вчителем до укриття через приміщення ліцею за вказівниками направлень.
3.5. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися до укриття під наглядом учителя.
3.6. Учні, які перебувають в туалетних кімнатах, коридорах або інших приміщеннях поза межами навчальних кабінетів, мають негайно повернутися до класу та слідувати вказівкам вчителя.
3.7. Під час евакуації до укриття учасників освітнього процесу має супроводжувати вчитель-предметник, у якого в цей час урок з класом.
3.8. Учитель бере свої особисті речі ретельно перевіряє кабінет з метою унеможливлення перебування учнів у ньому, закриває кабінет, іде позаду усього класу та має із собою список дітей класу.
3.9. Чергові вчителі та працівники закладу освіти, відповідальні за евакуацію, перевіряють коридори, туалети, місця під сходами.
3.10. Медичний працівник має знаходитися у відведеному місці в укритті для швидкого надання медичної допомоги за потребою.
ІV. Дії учасників освітнього процесу та працівників школи в укритті
4.1. Усередині укриття вчителі та відповідальні особи, черговий адміністратор, асистенти вчителів, соціальний педагог, практичний психолог повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти спеціально відведені місця для кожного класу.
4.2. Після того, як усі учні займають свої місця в укритті, учитель, який проводив урок, повинен перевірити наявність усіх учнів за списком та доповісти заступнику директора або черговому адміністратору скільки учнів перебуває разом з ними, скільки відсутніх.
4.3. Учителю заборонено залишати учнів без нагляду до моменту відбою сигналу повітряної тривоги.
4.4. Під час перебування в укритті вчителі та відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті, проводять заходи для забезпечення дозвілля дітей.
4.5. Вчитель, який привів учнів в укриття, залишається з класом до отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги!» або іншого відповідного сигналу оповіщення та організовує повернення учнів до запланованих заходів.
4.6. Якщо учень/ учениця перебуває в укритті закладу освіти під час сигналу «Повітряна тривога», то батьки та особи, що їх замінюють, можуть забрати учнів лише після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!».
V. Дії учасників освітнього процесу та працівників ліцею при оголошенні сигналу «Відбій повітряної тривоги!»
Після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!» учні організовано під наглядом педагогів та відповідальних осіб виходять з укриття та продовжують освітній процес, або ідуть додому в разі закінчення уроків.
З 15 по 19 травня 2023 року у М-Погорілівському ліцеї проведено тиждень безпеки Дорожнього руху на тему: «Руху правила єдині – поважати їх повинні».
Класними керівниками проведено години спілкування «Правила безпеки в транспорті в умовах воєнного стану». Учні переглядали відео «Правила виклику екстреної медичної допомоги» та мультфільм "Уроки тітоньки Сови. Правила дорожнього руху".
17 травня пройшов Єдиний урок «Безпечна дорога додому: обов’язки і права пішоходів та пасажирів».
Для учнів 10-11 класів проведено практичне заняття «Надання першої домедичної допомоги при ДТП».









.jpg)

Навчання з пожежної та радіаційної безпеки в школі
План
першочергових заходів (реагування) у разі загрози
та виникнення надзвичайних ситуацій


Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16. 06. 2015 №64, листа Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 №1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)» діяльність колективу школи спрямована на виконання таких завдань:
– формування в учнів компетентностей, важливих для успішної соціалізації особистості;
– впровадження демократичної культури, захист прав дитини і формування демократичних цінностей;
– запобігання та протидія таким негативним явищам серед дітей та учнівської молоді як насильство, кібертретирування, булінг тощо,
– формування у дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальних компетентностей), які сприяють соціальній злагодженості, відновленню психологічної рівноваги,
– запобігання та протидія торгівлі людьми, формування у школярів таких життєвих навичок, як спілкування, прийняття рішень, критичне мислення, управління емоціями, стресами та конфліктними ситуаціями, формування цінностей та набуття відповідних компетентностей;
– формування морально-етичних, соціальних, громадянських ціннісних орієнтирів, виховання національно свідомої, духовно багатої, фізично досконалої особистості;
– профілактика девіантної поведінки, правопорушень та злочинності серед неповнолітніх;
– профілактика залежностей та шкідливих звичок, пропаганда здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я як найвищої соціальної цінності;
– формування в школі творчого середовища, залучення учнів в позаурочний час до спорту, творчості, мистецтва, інших громадських заходів з метою їх позитивної самореалізації, соціалізації;
– розвиток творчої співпраці педагогічного колективу, учнів і батьків на засадах педагогіки партнерства.
Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу
– Потерпілий від насильства (жертва булінгу) повідомляє про випадок класному керівнику чи батькам.
– Потерпілий або його батьки пишуть заяву на ім’я директора про випадок булінгу.
– Класний керівник фіксує даний випадок в журналі обліку заяв і повідомлень про випадки булінгу та повідомляє адміністрацію закладу.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі
· При встановленні факту або підозрі про наявність булінгу батьки або вчитель повідомляє про це адміністрацію закладу.
· Адміністрація спільно з соціально-психологічною службою школи невідкладно реагує на представлені факти.
· Безпосередня робота класного керівника, практичного психолога та соціального педагога з булерами та жертвами.
· Бесіда з учнями класу щодо з’ясування проявів булінгу.
· Бесіда окремо з булерами та окремо з жертвами третирування.
· Бесіда окремо з батьками булерів та окремо з батьками жертв булінгу щодо ситуації, що склалася та визначення шляхів її подолання.
· Відпрацювання навичок поведінки жертв та виведення їх зі стану жертви.
Відповідальність осіб причетних до булінгу.
Відповідальність осіб причетних до булінгу залежить від частоти, складу та cпособу вчинення правопорушення:
· за вчинення булінгу вперше штраф складає від 340 до 850 гривень;
-
за повторне вчинення протягом року після накладення адміністративного стягнення, вчинення відносно неповнолітнього, вчинення з особливою жорстокістю штраф складає від 1700 до 3400 гривень.
В залежності від суб’єкта:
· за вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком від
чотирнадцяти до шістнадцяти років – штраф складає від 340 до 850 гривень
і накладається на їхніх батьків або осіб, які їх замінюють;
-
за приховування випадків булінгу педагогічним працівником, керівником закладу освіти – штраф від 850 до 1700 гривень.
СКАЖИ НАСИЛЬСТВУ НІ!!!!
Національна дитяча «гаряча лінія»:
116111 (з мобільного) або 0800 500 225 (зі стаціонарного)